Tikmedžio sodo baldų priežiūra

Tikmedis yra labai kieta ir ilgaamžiška atogrąžų mediena. Nauji tikmedžio lauko baldai yra šviesiai rudo medaus atspalvio. Jeigu nenaudojamos jokios priežiūros priemonės laikui bėgant tikmedžio baldų spalva pasikeičia į sidabro pilka (gali būti dėmių). Ši spalva yra populiari kai kuriose šalyse (pvz., Jungtinėje Karalystėje).

Norint, kad kiemo baldai liktu tokios pat spalvos kaip įsigijote, net ir po kelerių metų naudojimo, būtina skirti minimalią priežiūrą.

Tiko medienos priežiūrai geriausia naudoti specialius preparatus: Tikmedžio apsauga  ir Tikmedžio valiklis. Šie produktai padės užtikrinti geriausią Jūsų baldų apsaugą ir išlaikyti šviesiai rudą medaus spalvą. Palyginant su tradicinėmis tikmedžio valymo priemonėmis (naftos pagrindu) šios priemonės turi šiuos privalumus: padeda išlaikyti natūralią spalvą iki 4 kartų ilgiau, yra nedegios ir ekologiškos (vandens pagrindu), nepalieka dėmių ant drabužių, apsaugo nuo juodų dėmių ir pelėsių atsiradimo.

Įsigijus naujus tikmedžio baldus rekomenduojama juos impregnuoti tikmedžio apsaugos priemone, nes išvengti medienos spalvos pokyčių yra daug lengviau nei vėliau baldams įgavus pilką sidabro atspalvį atkurti originalią šviesiai rudo medaus spalvą.

  • Tikmedžio valymas

Norėdami išvalyti tikmedžio medienos baldus  rekomenduojama naudoti specialią Tikmedžio valiklis priemonę, kuri yra labai veiksminga ir naudinga. Anksčiau tikmedžio valymo priemonės buvo labai ribotos. Dažniausiai tikmedžio baldai buvo valomi muiluotu vandeniu ar šepečiu (ne vieliniu), tačiau šis metodas yra neefektyvus ir pasenęs, todėl nerekomenduojamas. Turėkite omenyje, kad po minėtų valymo (įskaitant muilą) priemonių naudojimo tikmedžio baldai turi būti labai atidžiai nuplauti švariu vandeniu. Tuo atveju, jei jūs šalinate įsisenėjusias dėmes šlifavimo kempinėle, visada valykite tik medžio augimo kryptimi (ne prieš „plauką“).

  • Tikmedžio apsauga augalinėmis priemonėmis

Rekomenduojama naudoti specialią Tikmedžio apsauga priemonę, kuri yra žymiai ekonomiškesnė ir ekologiškesnė nei tikmedžio aliejus. Prieš naudodami tikmedžio apsaugos priemonę rekomenduojama nuvalyti baldus su Tikmedžio valiklis preaparatu. Nenaudokite tikmedžio apsaugos priemonės jeigu baldai buvo apdoroti tikmedžio aliejumi ir buvo valomi tikmedžio valikliu.

Jei norite savo baldus apsaugoti paprasta tikmedžio alyva, naudokite tik originalias tikmedžio alyvos priemones. Taip pat svarbu žinoti, kad tiko aliejus išlaiko tam tikrą purvą, todėl tamsėja laikui bėgant. Dėl šios priežasties prieš impregnuojant baldus tikmedžio alyva reiktu lengvai nušlifuoti esanti paviršių ir tik tada naudoti naują sluoksnį aliejaus.

  • Lauko baldų sandėliavimas per žiemą

Apskritai, tikmedžio baldai gali būti palikti lauke ištisus metus. Jei norite laikyti savo sodo baldus per žiemą lauke, įsitikinkite, kad visi baldų varžtai ir jungtys yra kruopščiai priveržti. Priešingu atveju, tai gali sukelti medienos įskilimus dėl ledinio vandens poveikio, kuris gali lengvai prasiskverbti į nesuveržtų detalių tarpus.

Jeigu nuspręsite sodo baldus žiemos periodui sandėliuoti patalpoje ji neturėtu būti šilta. Ideali vieta gali būti garažas ar palėpė, kur baldai bus sausi ir tuo pačiu metu gaus pakankamą ventiliaciją.

  • Įtrūkimai ir deformacija

Mediena yra natūralus produktas, kuris po pramoninio perdirbimo nuolat keičiasi. Dėl natūralios medienos apkrovos gali atsirasti nedidelių įtrūkimų ar susiformuoti šiokia tokia deformacija. Kadangi tai natūralus procesai pretenzijos susijusios su šiais pokyčiais yra atmetamos. Tik kraštutiniais atvejais, kai baldai dėl įtrūkimų arba deformacijos tampa visiškai nenaudotini, pretenzija laikoma pagrįsta.

  • Nepamirškite reguliariai priveržkite varžtus

Visiems tikmedžio baldams, reikalingas periodinis visų tvirtinimo elementų suveržimas. Dėl dažno baldų naudojimo varžtai gali atsilaisvinti ir sukelti medienos įtrūkimus ar kitaip pakenkti. Būtinas varžtų ir kitų jungčių patikrinimas prieš žiemos šalčių pradžią. Atminkite, kad garantija neapima žalos, atsiradusios dėl nepakankamos baldų priežiūros

  • Kada negalioja garantija

Garantija neapima žalos, kurią sukelia netinkamas baldų naudojimas, pavyzdžiui neproporcingai apkrova, korozija, nekokybiškas sumontavimas, netinkama ar nepakankama techninė priežiūra, netinkamas remontas. Mechaniniams pažeidimams nėra taikoma garantija. Tarp tikmedžio medienos savybių, kurios negali būti vertinamos kaip garantinis trūkumas sudaro: medienos įpjovos, įtrūkimai, spalvų skirtumai (pvz., dėl baldų padengimo atitinkamoms priemonėmis). Jungiamosios detalės naudojamos sodo balduose, dėl oro sąlygų taip pat pakeisti spalvą ir tekstūrą, šie pokyčiai neapima garantijos reikalavimų.

  • Kada pretenzija yra laikoma teisėta

Medienos įtrūkimai ir deformacija, dėl kurių baldai tampa nebenaudojami. Baldų sulūžimas esant normaliai apkrovai.

Tikmedžio baldai randa vietą lietuvio kieme:

SKAITYTI STRAIPSNI

 

Kaip pasirinkti lauko baseiną

Mūsų kompanija siūlo optimalų lauko baseino sprendimą.

Renkantis lauko baseiną rekomenduojame pradėti nuo nebrangaus antžeminio SWING baseino, ko pasekoje neinvestave didesnių pinigų įsitikinsite ar iš principo Jums ir Jūsų šeimai reikalingas lauko baseinas. Jeigu atsakymas TAIP – kviečiam įsirengti įkasamą lauko baseiną AZVAR.

Tas pats principas galioja ir hidromasažinio SPA baseino / sūkurinės vonios pasirinkime. T.y galime pasiūlyti pradėti nuo pripučiamo SPA varianto ir įsitikinus, kad sprendimas pasiteisinęs investuoti į karštą hidromasažo oazę.

Taigi pirmiausiai reikia nuspręsti kur rasis Jūsų baseinas. Renkantis lauko baseino įrengimo vietą reiktų vengti daubos (kur renkasi lietaus vanduo), taip pat vietos po medžių (išvengsite lapų ir etc. baseine), bei geriausia, kad baseinas kuo ilgiau per dieną ”matytu” saulę ir turėtu užuovėją.

Mūsų siūlomas AZVAR lauko baseinas /apvalus arba ovalus/ gali būti įrengiamas tiek ant žemės, tiek pilnai arba dalinai įkasamas į žemę. Iš praktinės pusės labiausiai pasiteisinęs dalinio įkasimo sprendimas /pagrinde dėl šiukšlių, lapų, žemių prinešimo ir saugumo (maži vaikai, gyvūnai ir t.t). Pageidaujant kitokių išmatavimų, pilno komercinio pasiūlymo ar etc. prašome kreiptis.

Po baseinu rekomenduojame pakloti geotekstilės pagrindą.

Išsirinkime vidinę baseino dangos spalvą, vandens filtravimo sistemą, kopetėles ir Jūsų bazinis lauko baseino komplektavimas baigtas.

Norėdami turėti krištolo skaidrumo vandenį Jūsų baseine turėsite pasirinkti chloro arba aktyvaus deguonies pagrindo vandens dezinfekavimo metodą ir kitas priežiūros priemones.

Norint sumažinti vandens šilumos praradimus naktį, pratęsti maudymosi sezoną, išvengti nešvarumų ar etc. rekomenduojame įsigyti baseino uždengimą su patogiu teleskopiniu suvyniojimo volu.

Taip pat mūsų asortimente rasite lauko baseino vandens pašildymo sprendimus, bei baseino dugno valymo robotus.

Tikrai nesigailėsite šalia lauko baseino įrengę lauko dušą, bei baseine sumontavę priešsrovę, kurios pagalba galėsite ne tik plaukti vietoje, patirti hidromasažo malonumus, bet ir turėti gražų LED apšvietimą Jūsų baseine.

Belieka tik įsigyti pripučiamų žaislų Jūsų baseinui ir linkime nuostabių akimirkų!

Neradote ko ieškojote ar reikalinga nemokama konsultacija, kreipkitės – su malonumu pasistengsime būti naudingi Jums.